Kalender

19
märts
2019

Mari Kalkuni kontsert

Teisipäeval, 19. märtsil kell 19.00 astub Audergemi kultuurikeskuse väikeses saalis üles MARI KALKUN!

 

Tutvustuseks:

 

Mari Kalkuni hääl jääb kõrvu ja jutustab lugusid metsast, linnast, maailmast ning enda elust. Mari muusika on ajas koos temaga kasvanud ja omandanud uusi kõlavarjundeid olles ühtaegu vaikne ja vägev. Kavas “Ilmamõtsan” saadab ta end akordioni ning erinevate kanneldega, tuues selle arhailise pilli mängleva kergusega 21. sajandisse. Teemad, mis läbivad Mari loomingut, on üldinimlikud – tema muusika on justkui pelgupaik, kust ta ammutab rahu ja kindlust pakkudes seda ka teistele. “Ilmamõtsan” põimib oskuslikult globaalseid ja kohalikke helisid ning peegeldab nende kahe vastuolust ja sünergiast sündinud uudseid hingemaastikke. See on muusiku vastus täiskiirusel edasi kihutavale maailmale.

 

Mari on oma kontsertidega reisinud mitmel pool maailmas: enamikes Euroopa riikides ning viimasel ajal sageli ka Jaapanis. Tema 2015. aastal rahvusvahelise ansambliga Mari Kalkun & Runoruniga salvestatud album "Tii ilo" nominteeriti 2015. aasta etnomuusika albumi tiitlile nii Eesti kui Soome muusikaauhindadel. 2018. aastal nomineeriti ta Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti tiitlile ning tema album “Ilmamõtsan” aasta etnomuusika albumi tiitlile. “Ilmamõtsan” valiti brittide väljaande The Guardiani poolt 2018. aasta parimate maailmamuusika albumite top 10sse. 2018. aasta Tallinn Music Weekil valisid muusikaspetsialistidest delegaadid ja publik tema kava üheks oma lemmikuks ja ta pälvis TMW artistiauhinna.

 

"Maril on lugusid, mida võibki toimelt võrrelda loitsudega: need võivad rahustada, ergutada, tantsitada ja ravida. Seda kõike suutsid ja tegid lauluga ka me kunagised esivanemad." - Tõnu Karjatse (Sirp)

 

“Kalkun vahetab järjest pille ja jätab mulje muusikuks olemisest kui maailma lihtsaimast ametist. Laulud voolavad temast välja otsekui looduslikust allikast.” - Marje Ingel (Muusika)

 

Piletiinfo - pileti hind 20€, pileti broneerimiseks palun kirjutada eestiteaterbxl@gmail.com, kinnituse saamisel palun tasuda nädala jooksul ESB kontole Association Estonienne en Belgique, BE90733038548032 (KBC Bank, BIC:KREDBEBB) märksõnaga KALKUN.

Tasumata broneering tühistatakse, ESB pileteid tagasi ei osta.