Kalender

06
juun
2018

RAAAM "Libahunt"

6. juunil kell 19.00 teatris Moliere lavastus " LIBAHUNT"

 

Eesti Selts on Brüsselisse kodumaa teatrit toonud seitse aastat. Seitsmenda hooaja lõpetame juubeliga ehk et järjekorras on 50. lavastus, ühendus RAAAM ja "LIBAHUNT".

Juubelit tuleb tähistada ning olemegi saanud selleks täiesti õige lavastuse.

Kui rahvusvaheliselt kõige tuntum eesti teater on ilmselt NO99, siis kõige rohkem rahvusvahelist edu on saatnud just lavastust "Libahunt".

Viimasel paaril aastal on käidud festivalidel Tšiilist Siberini, esinemisi on olnud mitmel pool Euroopas ja Venemaal, sel aastal lisandub veel USA tuur.

Ka lavastaja pole just igapäevane, vaid selleks on Jakuutia tuntuim lavastaja Sergei Potapov, šamaani lapselaps.

Ühesõnaga, mitte just tavaline tubli eesti sõnateater, vaid rokenroll ja nõiajaht.

 

Libahunt ei ole ainult eesti rahvausundist pärit elukas, vaid figureerib paljude rahvaste pärimuses. Sergei Potapov ütleb: „Loodus ja paganlus on vaba, religioon aga on täis aheldavaid kaanoneid“.

Eesti näidend „Libahunt” inspireeris lavastajat nii, et ta seepeale Jakuutias koos jahimeestega hundijahil käis. Sealsed hundid on muide poole suuremad kui meie omad ja nad tõeliselt kuni tänaseni on ohuks nii karjale kui ka inimestele. Ka meie „Libahundi“ Tiina on nõialaps. „Libahundis” ütleb Tiina: “Hunt on vaba, teeb, mis tahab, armastab ja vihkab. Ja ta läheb teie seast, sest et ta teid põlgab!” Maailm jääb üha väiksemaks, vabadust jääb üha vähemaks… Kuidas näeb inimeste võõraviha mees, kes meie jaoks nagu teiselt planeedilt? Mida talle räägib August Kitzbergi tekst…? Kas lavastuses hakkavad lõõmama tuleriidad, kus põletatakse nõidu või kogeme hoopis ürgse, tänapäeval nii kergelt mahamängitava vabaduse puudutust?

 

Autor AUGUST KITZBERG

Lavastaja SERGEI POTAPOV (Jakuutia)

Kunstnik ERVIN ÕUNAPUU

Muusikaline kujundaja ARDO RAN VARRES

Valguskujundaja PRIIDU ADLAS

 

Osades:

 

IVO UUKKIVI (Eesti Draamateater)

KRISTIINA-HORTENSIA PORT

KRISTO VIIDING (kahel viimasel aastal parima meesnäitleja auhinna nominent oma rollide eest Draamateatri ja ühenduse RAAAM lavastustes)

LIISA PULK

MARI LILL (Eesti Draamateater)

MARTIN KÕIV

PIRET SIMSON

 

Piletiinfo - pileti hind 30, kooliõpilastele 25€. Pileti broneerimiseks palume kirjutada eestiteaterbxl@gmail.com, broneeringu kinnituse saabumisel palume tasuda 5 päeva jooksul ESB kontole Association Estonienne en Belgique, BE 90733038548032 (KBC Bank, BIC:KREDBEBB).

Märksõna - LIBAHUNT.

Tasumata broneeringud tühistatakse, ESB pileteid tagasi ei osta.

 

NB ! Piletihind 30 eurot ei ole "uus normaalsus". See on erandlik hind, mis on tingitud selle lavastuse siiatoomise suurtest kuludest. Selle hinnaga püüame end vee peal hoida.